1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Zajęcia rewalidacyjne do wykonania w domu

Drogi Rodzicu!

Nasi uczniowie w szkole, oprócz udziału w zajęciach dydaktyczno-wychowawczych, uczestniczą również w zajęciach rewalidacyjnych z logopedii, terapii ręki, SI itp. Choć trudno prowadzić te zajęcia zdalnie bądź online, nie chcielibyśmy aby zostały one zaniechane. Dlatego w tym miejscu będziemy umieszczać przydatne linki, artykuły i propozycje ćwiczeń. Prosimy o współpracę i korzystanie z tych materiałów, aby uczniowie poćwiczyli w zaciszu domowym.

INTEGRACJA SENSORYCZNA (SI):
Materiały przygotowane przez panią Brygidę i panią Dorotę, które w naszej szkole prowadzą zajęcia integracji sensorycznej. Ćwiczenia zostały przygotowane w taki sposób, abyście samodzielnie mogli wykonać je w domu, pod okiem rodziców. Wystarczy pobrać plik pdf, w którym znajdziecie opisy ćwiczeń:

Motoryka duża i mała – pobierz plik
Jak łatwo poprawić równowagę i rozwijać zmysł przedsionkowy –  pobierz plik
TERAPIA-SI-zalecenia2 – pobierz plik
Integracja-bilateralna-BI – pobierz plik
Somatognozja-czyli-znajomość-swojego-ciała – pobierz plik

Zachęcamy do ćwiczeń – w zdrowym ciele zdrowy duch ! 

LOGOPEDIA:

Ćwiczenia do wykonania w domu, zaproponowane przez panią Anie, która prowadzi zajęcia z logopedii:

Zabawa z czytaniem metodą sylabową

Logopedyczna rozgrzewka z kostką do gry 😉 Na pewno przyda się jako materiał do wysłania dla rodziców Waszych pacjentów.Pozdrawiam 😊

Opublikowany przez Co Ty powiesz? Poniedziałek, 23 marca 2020

 

Zabawy paluszkowe

ZAJECIA REWALIDACYJNE WYKORZYSTUJĄCE ELEMENTY ARTETERAPII:
Ćwiczenia zaproponowane przez panią Ewelinę – wystarczy kliknąć w obrazek, aby wyświetliła się instrukcja wykonania ćwiczenia. 

ĆWICZENIA OGÓLNOROZWOJOWE: