1. Strona główna
  2. Zespół Muzyczno - Ruchowy

Zespół Muzyczno – Ruchowy

Zespół „Nibygrajki” powstał z potrzeby wypowiedzi dzieci poprzez śpiew, ruch i grę na prostych instrumentach. Posługiwanie się muzyką i jej elementami, głównie dźwiękiem i rytmem stało się środkiem stymulacji oraz ekspresji emocjonalnej i komunikacji niewerbalnej w procesie wspierania rozwoju dziecka.

Członkami naszego zespołu są uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy wspólne muzykowanie traktują jako przekaz siebie. Bawią się grą na instrumentach poszukują innych ciekawych i niecodziennych źródeł dźwięku ( takich jak butelki, gazety, pudełka, dzwoneczki). Poprzez występy na koncertach, festiwalach, konkursach przełamują bariery społeczne, uczą się akceptować siebie jak i poznają swoją wartość. Byli wielokrotnie doceniani i nagradzani.