2. Biblioteka

Biblioteka szkolna służy uczniom i nauczycielom naszej szkoły.
Czytelnicy mogą wypożyczać książki do domu lub korzystać na miejscu (czasopisma, ilustrowane encyklopedie, itp.). Z biblioteki mogą korzystać także rodzice naszych uczniów (książki z zakresu wychowania, uzależnień).
Biblioteka współpracuje z Miejską Biblioteką Publiczną w Mikołowie.

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

Poprzez poniższy link można przeglądać zasób biblioteki szkolnej.
Sprawdzić, czy książka, którą szuka czytelnik znajduje się w szkolnej bibliotece.
Do wypożyczania zapraszamy w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej:

Zachęcamy do odwiedzania wirtualnych bibliotek:
1. Lektury szkolne e-booki:
2. Książki w formie e-booków, głównie polskich klasyków (Kochanowski, Mickiewicz, Krasicki), z podziałem na klasy (szkoła podstawowa i ponadpodstawowa):
3. Wiersze, bajki multimedialne oraz gry edukacyjne dla uczniów młodszych (kl I-III):
4. duży wybór bajek klasycznych, nowoczesnych, bajki, baśnie z całego świata, bajki edukacyjne, propozycje zabaw plastyczno-technicznych. Za darmo, bez logowania. Zarówno dla młodszych, jak i starszych:
5. Klasyka polskiej poezji czytaną przez znanych polskich aktorów. Za darmo, bez logowania. Dla starszych odbiorców: