2. Liceum Ogólnokształcące

Liceum Ogólnokształcące

1. Dla uczniów w normie intelektualnej z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją, autyzmem, w tym z zespołem Aspergera oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
  2. Cykl kształcenia w Liceum trwa 4 lata (dla absolwentów 8- letniej szkoły podstawowej).
  3. W roku szkolnym 2019/20 również struktura Liceum obejmuje klasy dotychczasowego 3- letniego Liceum (dla absolwentów dotychczasowych gimnazjów).

Warunki przyjęcia oraz wymagane dokumenty:

• Podanie – ankieta ( załącznik nr 5 )
  • Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez Poradnię Pedagogiczno- Psychologiczną
  • Świadectwo ukończenia szkoły niższego szczebla lub ostatnie świadectwo szkolne ( w przypadku ubiegania się o przyjęcie ucznia do klas II-III )
  • 1 zdjęcie na legitymację szkolną

O ile dotyczy:

• Postanowienie sądu o umieszczeniu dziecka w rodzinie zastępczej (kserokopia– oryginał do wglądu )
  • Zaświadczenie o ustanowieniu opiekuna prawnego ( kserokopia – oryginał do wglądu)

Po złożeniu powyższych dokumentów rodzice / opiekunowie prawni dziecka zostają umówieni na rozmowę z dyrektorem szkoły, a po podjęciu ostatecznej decyzji o zapisaniu dziecka do szkoły składają w Starostwie Powiatowym w Mikołowie „Prośbę o wydanie skierowania dziecka do szkoły” (załącznik nr 4)

Do naszej szkoły uczniowie mogą być kierowani w czasie całego roku szkolnego!

Oprócz typowych zajęć lekcyjnych szkoła zapewnia:

• uczestnictwo w różnych kołach zainteresowań,
  • zajęcia pozalekcyjne w świetlicy szkolnej,
  • zajęcia rewalidacyjne,
  • zajęcia logopedyczne,
  • zajęcia socjoterapii i psychoterapii,
  • zajęcia sportowe,
  • muzykoterapię,
  • terapię SI,
  • EEG Biofeedback,
  • gimnastykę korekcyjną,
  • zajęcia terapeutyczne (dogoterapia, hipoterapia)

O kolejności przyjęcia uczniów decyduje termin zgłoszenia oraz spełnienie wszystkich wymogów rekrutacji.