1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Dzień Kobiet 2024

Z okazji Dnia Kobiet przygotowałyśmy specjalną gazetkę poświęconą wybitnym kobietom nauki. Chcemy w ten sposób podkreślić ich osiągnięcia oraz inspirujące historie, które mogą być dla nas wszystkich wzorem do naśladowania.

Na gazetce uczniowie mogli znaleźć opisy biograficzne polskich i światowych pionierek w swoich dziedzinach. Kobiety te mimo przeciwności losu, niesprzyjających warunków społecznych wniosły nieoceniony wkład w rozwój wiedzy i technologii.

Na uwagę zasługuje sposób w jaki powstały ilustracje i opisy. Grafiki przygotował Wojciech Wątor (neurodydaktyk, nauczyciel matematyki), a w pracy nad materiałami wykorzystał wykorzystał CHAT GPT, który pomógł mu opracować biograficzne opisy tych niezwykłych postaci, a także MIDJOURNEY, gdzie stworzył wizualizacje graficzne idealne do pokolorowania, oraz program CANVA, dzięki któremu zaprojektował estetyczną całość.

Mamy nadzieję, że kolorowanki oraz gazetka szkolna, która znajduje się przy głównym wejściu do szkoły były dziś dla wszystkich źródłem inspiracji i powodem do wspólnej celebracji dokonań tych wybitnych kobiet, a przez te przykłady przypomnieliśmy sobie o sile i determinacji oraz ciekawości, które są kluczem do wszelkich działań.

W podobnym klimacie wykonana jest również gazetka Samorządu Uczniowskiego, który skupił się na zasłużonych Polkach.

Celem tej wystawy było pokazanie, że kobiety mają ogromny potencjał w każdej dziecinie i mogą osiągnąć wszystko, o czym marzą.

Przy okazji nauczyciele pokazali uczniom narzędzia, które zostały wykorzystane w projekcie i innych wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Wszystkim Paniom życzymy spełnienia marzeń,
sukcesów oraz nieustającej determinacji w dążeniu do celu.

Świętujmy razem Dzień Kobiet, doceniając marzenia i osiągnięcia kobiet,
które zapisały się na kartach historii!