3. Zachęcamy do odpisu 1,5% podatku na rzecz Szkoły
Szanowni Państwo,
przed nami czas rozliczeń podatku dochodowego, a co za tym idzie możliwość odprowadzenia 1,5% na potrzeby naszej Szkoły.

Początek roku to czas nowych wyzwań i planów, dlatego bardzo serdecznie prosimy o włączenie się w akcję. Wówczas, kwota równa 1,5% Państwa podatku, zamiast do budżetu Państwa, trafi na przykład do naszej placówki.

Wystarczy w standardowym formularzu rocznego zeznania podatkowego (PIT) wypełnić rubrykę „Wniosek o przekazanie 1,5% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego (OPP)”. Są to trzy pola:

Nazwa OPP: ZS2S Mikołów
Numer KRS: 0000064561
Wnioskowana kwota: max 1,5% podatku od dochodu (po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół)

Resztą zajmie się Urząd Skarbowy, który przekaże nam 1,5% Państwa podatku.

Oczywiście przekazanie może nastąpić anonimowo.

Wszystkie wpłaty są wykorzystywane na zakupy ułatwiające uczniom funkcjonowanie w szkole.

Z wpłat z 1,5% w roku 2023 zakupiliśmy profesjonalne łóżko do rehabilitacji oraz specjalistyczne krzesło dla ucznia z dysfunkcjami ruchowymi.