1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W ubiegły piątek, 2 kwietnia, Zespół Szkół nr 2 Specjalnych w Mikołowie uroczyście obchodził Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Na uroczystości obecni byli uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Podczas uroczystości odbyły się różne prezentacje i występy, które miały na celu zwiększenie świadomości na temat autyzmu oraz pokazanie, że osoby z tym zaburzeniem mają wiele talentów i umiejętności. Mogliśmy podziwiać występy szkolnego zespołu muzycznego, talenty wokalne naszych koleżanek, oraz wysłuchać koncertu współzałożyciela zespołu muzycznego Univers – Henryka Czicha. 

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu były ważnym wydarzeniem dla uczniów, nauczycieli oraz społeczności lokalnej. Pokazały, jak ważne jest zrozumienie i akceptacja dla osób z autyzmem oraz jak wiele talentów i umiejętności posiadają osoby z tym zaburzeniem.

Już w najbliższym tygodniu dodamy fotorelację z wydarzenia.