1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. „Mali i wielcy matematycy – praktyczna olimpiada matematyczna”

23 listopada trzyosobowa drużyna złożona z uczniów naszej szkoły wzięła udział w olimpiadzie matematycznej organizowanej w ramach projektu „Mali i wielcy matematycy – praktyczna olimpiada matematyczna”. Organizatorem konkursu była Niepubliczna Specjalna Szkoła Podstawowa Arka Noego w Katowicach. Nasza drużyna zaprezentowała przygotowany wcześniej przez uczniów plakat przedstawiający wybitnego polskiego matematyka, Stanisława Ulama. Następnie uczniowie rozwiązywali ciekawe zadania i łamigłówki w ramach ośmiu stacji zadaniowych oraz grali w grę, w której sami wcielili się w rolę pionków. Nie obyło się też bez wyzwań sportowych. Na zakończenie każdy uczestnik dostał prezent od organizatorów i sponsorów.