1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Uroczyste obchody Jubileuszu 50-lecia naszej szkoły

W dniu 26 października 2022 r nasza szkoła obchodziła jubileusz 50-lecia. Przygotowania do tego dnia trwały kilka tygodni, za co wszystkim bardzo dziękujemy. Na uroczystość zaproszono wielu gości. Z tej okazji przygotowano program artystyczny i wiele atrakcji.
Zaczęło się od uroczystej Mszy Świętej w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela. Dziękujemy Salwatorianom za wspaniałe – jak zawsze – przyjęcie.
W myśl zasady: Bogu, co boskie, cesarzowi, co cesarskie, po Mszy pochód ze sztandarem przemieścił się na plac szkolny, skąd dzięki zaangażowaniu Mikołowskiego Klubu Krótkofalowców punktualnie o godzinie 12:00 wypuszczono balon, co było nie lada atrakcją nie tylko dla najmłodszych.
Po wejściu do szkoły można było wspominać ubiegłe lata, zaglądając do kronik szkolnych, obejrzeć prace naszych wychowanków i wreszcie zasiąść wygodnie w sali gimnastycznej i wraz z „czarodziejem czasu” obejrzeć przedstawienie opowiadające historię szkoły w wykonaniu naszych uczniów. Blasku uroczystości dodali uczniowie Szkoły Muzycznej z Bytomia, dając wspaniały koncert – pokaz swoich umiejętności.
Oklaskom, zachwytom, podziękowaniom nie było końca.
W tym dniu, parafrazując słowa naszej patronki Marii Grzegorzewskiej – nie było kaleki, polityka, ludzi biznesu, urzędnika, był CZŁOWIEK.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej, wykonanej przez nauczycieli szkoły, jak również do galerii wykonanych przez naszego byłego ucznia Dawida Głodkowskiego:

https://www.facebook.com/NaszMikolowWydarzenia/posts/pfbid0tL7H9Fre7xXhTY5NbV6AjgQWTQ8QMhHD6L6kPMZAetnDFuhXXHujc6syFL1Ag9vql

oraz do obejrzenia filmu jego autorstwa:

https://fb.watch/gvy9ArM8so/

Piękny reportaż przygotował również reporter Aktualności Powiatu Mikołowskiego:

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0wyebdpn6NamWPk56nTat3jbDDtGw9sS95x4VS1soL6EUDxTBUZVcaqD1U7zC9TmXl&id=984633874974354

i film:

https://fb.watch/gvygMUPGUS/