1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Obchody dnia patronki szkoły – goście z Niemiec w naszej szkole

Jak co roku uroczyście świętowaliśmy Dzień Patronki Szkoły prof. Marii Grzegorzewskiej. Rok 2022 jest ogłoszony rokiem naszej patronki. Ten szczególny rok podkreśliliśmy 3-dniowymi uroczystościami, podczas których przypomnieliśmy załugi Marii Grzegorzewskiej dla szkolnictwa specjalnego. Niecodzienna forma akademii – warsztaty- pozwoliła na osobiste wykonanie papierowego kwiatu, przez każdą klasę i utworzenie wspólnego bukietu dla naszej patronki.

W czwartek 19 maja nasza placówka miała zaszczyt gościć przedstawicieli Komisji Edukacji Reńskiego Powiatu w Neuss. Goście wzięli udział w szkolnej akademii zorganizowanej z okazji dnia patronki naszej szkoły prof. Marii Grzegorzewskiej. Uroczystość rozpoczęła się krótkim powitaniem gości przez pana dyrektora Tadeusza Śliwa. Następnym punktem programu była przygotowana dwujęzyczna prezentacja dotycząca życia i kariery zawodowej prof. Marii Grzegorzewskiej. Akademia obfitowała w występy wokalne naszych podopiecznych oraz warsztaty plastyczne, w których brali udział między innymi zaproszeni goście. Ostatnim punktem programu był odczytany wiersz „Do moich uczniów „ twórczości księdza Jana Twardowskiego. Uroczystość zakończyła się wręczeniem własnoręcznie wykonanych słodkich upominków przez naszych uczniów w postaci ciasteczek. Po zakończonej uroczystości goście byli zaproszeni na mały poczęstunek, a po nim nastąpiło zwiedzanie naszej szkoły. Podczas prezentacji szkoły goście odwiedzili min. bibliotekę, specjalistyczne pracownie, salę gimnastyczną oraz mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez nauczycieli. Jak zawsze nie zabrakło pytań o system edukacji w Polsce oraz o metody pracy naszej placówki. Wizyta zakończyła się oficjalnym pożegnaniem przez Pana Dyrektora.