1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Światowy Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi,
którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego,
w tym promowanie zachowań proekologicznych.
Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji tego święta będą
działania na rzecz ochrony klimatu.

W naszej szkole trwa akcja „Plakat na Dzień Ziemii”.
Wasze prace publikowane są codziennie na naszej stronie w zakładce galeria:
https://zs2s-mikolow.pl/2020/03/31/wystawa-prac-uczniow/

Dodatkowo otrzymaliśmy zaproszenie z Fundacji Banku Ochrony Środowiska do udziału w bezpłatnych warsztatach.

„Zapraszamy Państwa i Państwa uczniów do udziału w warsztatach on-line
„Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu
,
które odbędą się 22 kwietnia w godzinach 11:40-13:45.”

Warsztaty on-line będą dostępne na żywo na stronie www.dzienziemiwmk.pl. Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli będzie mógł zadać pytanie ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów: „Zrozumieć globalne ocieplenie – mechanizm
i konsekwencje” (dr Mariusz Gogól) i „OZE. Skąd mamy prąd?” (dr Tomasz Rożek). Wydarzenie zakończą warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką (vlog „Filmujemy!”).

Warsztaty on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu” odbywają się w ramach projektu edukacyjnego Fundacji BOŚ „Postaw na Słonce”, a ich organizatorami są wspólnie Ministerstwo Klimatu, Bank Ochrony Środowiska i Fundacja BOŚ, przy wsparciu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Pan Andrzej Duda.

Jak wziąć udział w warsztatach?


To niezwykle proste. Wystarczy z domowego komputera wejść 22 kwietnia o godz. 11:40 na stronę 
www.dzienziemiwmk.pl i postępować zgodnie z instrukcją. Interaktywny formularz poprosi Państwa o podstawowe informacje: imię, numer i nazwę szkoły, miejscowość. Po zarejestrowaniu staniecie się Państwo pełnoprawnymi uczestnikami warsztatów, będziecie mogli obejrzeć wykłady i wziąć udział w czacie, za pośrednictwem którego możecie także zadać pytania ministrowi klimatu i ekspertom. W warsztatach mogą wziąć udział wszyscy uczniowie i nauczyciele, przede wszystkim z klas 7-8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych.

Zapraszamy do udziału chętnych uczniów i nauczycieli naszej szkoły!