1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Zielona Szkoła – Łeba 2023

PROFILAKTYKA ZDROWOTNA – WYJAZD ŚRÓDROCZNY NA TZW. „ZIELONĄ SZKOŁĘ”

To brzmi jak wspaniały wyjazd! Zielona Szkoła w Łebie jest doskonałym miejscem dla uczniów klas 8pze, 7pzb, 3ppc, 8pzc, 6pzg, 2pzh, 8pzf, 3ppb, 5pb, 1ppb, 8pzd, 1ppa, 3ppa, 6pzb, 3pzg, 8pzd, aby cieszyć się słonecznym morzem i wieloma atrakcjami.

Wyjazd uczniów Zespołu Szkół Nr 2 Specjalnych w Mikołowie do miejscowości Łeba w okresie od 26.05.2023r. do 02.06.2023r. został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Podczas wyjazdu uczniowie będą mieli okazję korzystać z uroków słonecznego morza. Mogą spędzać czas na plaży, opalać się, pomoczyć stopy w morzu lub budować zamki z piasku. To doskonała okazja do relaksu i odprężenia się po szkolnych obowiązkach.

Oprócz tego, Łeba oferuje wiele atrakcji, które zwiedzili nasi uczniowie – odwiedzili Słowiński Park Narodowy, gdzie znajdują się ruchome wydmy, największe w Europie. Uczniowie mogli wziąć udział w wycieczce po parku, podziwiać piękno przyrody i poznać unikalne ekosystemy.

Uczniowie brali równiez udział w rejsie po Bałtyku, oraz w wycieczce do Łebskiego Parku Dinosaurów. To miejsce, gdzie uczniowie będą mieli okazję zobaczyć ruchome modele dinozaurów, poznać ich historię i dowiedzieć się więcej o prehistorycznym świecie.

Podsumowując, wyjazd uczniów z naszej szkoły na Zieloną Szkołę do Łeby to wspaniała okazja do połączenia słonecznego wypoczynku nad morzem z wieloma atrakcjami. Niezależnie od tego, czy chodzi o relaks na plaży, zwiedzanie przyrody w Słowińskim Parku Narodowym czy poznawanie prehistorii w Łebskim Parku Dinosaurów, uczniowie na pewno będą mieli niezapomniane doświadczenia i wiele pozytywnych wspomnień z tego wyjazdu.

Ahoj przygodo!!!