1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Dziś Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w naszej szkole.

Jak co roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uroczyście obchodzili Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada 2 kwietnia. Akademia odbyła się pierwszego dnia miesiąca w sali gimnastycznej. Głównymi uczestnikami uroczystości byli uczniowie. Wystąpił dla nas zespół muzyczny w skład, którego wchodzili pracownicy szkoły, a na gitarze grał nasz szkolny kolega Marcel, na bębnie Miłosz, całość prowadziła Julia.

W tym wyjątkowym dniu dekorowaliśmy szkołę i salę hasłami związanymi ze spektrum autyzmu oraz zrobionymi przez nas ogromnymi niebieskimi sercami. W geście solidarności z Ukrainą wykonaliśmy także flagi. Cała sala wypełniona była niebieskimi balonami i wstążkami.

Śpiewały dla nas także koleżanki z zaprzyjaźnionej szkoły – II Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego. Piękną piosenkę w języku Ukraińskim zaśpiewała uczennica, która pochodzi właśnie z tego kraju. Śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy. Pani Kasia przeczytała nam bajkę o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny.

 

Ach, jaki to był dzień… niebieski dzień…

 

 Agnieszka, Kamil, Marek, Kamil

 

Zapraszamy na fotorelację.