1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

W dniu 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jego celem jest zwiększenie świadomości społeczeństwa, dotyczącej problemów osób z niepełnosprawnościami oraz dążenie do osiągnięcia pełnego i równego korzystania z praw człowieka. Kolejną ideą jest wskazanie korzyści płynących z integracji tychże osób z resztą społeczeństwa.

W Zespole Szkół Nr 2 Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Mikołowie jak co roku wszyscy uc

zniowie z wychowawcami, z wielkim zaangażowaniem przygotowują się do obchodów tego wydarzenia. Każdy może wykazać się swoimi umiejętnościami i talentem.

Dla chętnych przygotowano konkurs plastyczny. Wyróżnione prace laureatów będzie można podziwiać w Starostwie Powiatowym w Mikołowie.

Wszyscy z wielką niecierpliwością czekają na film nagrywany i opracowywany przez uczniów klas starszych, zatytułowany: „Moje prawa to całkiem ważna sprawa”.

Niezmiernie cieszymy się, że do naszego wydarzenia na które czekamy cały rok dołączą uczniowie z innych szkół i przedszkoli. Przygotowują dla nas koncerty i inne niespodzianki. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ich chęci i zaangażowanie.

Realizując koncept wydarzenia, zainteresowanym placówkom oświatowym wysłaliśmy filmy edukacyjne, których celem jest uwrażliwianie grupy rówieśniczej na potrzeby innych oraz przełamywanie stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnościami.