3. Program „Wirusoochrona” w naszej szkole

ę

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną uczniowie klas 1-3 wzięli udział w realizacji akcji informacyjno-edukacyjnej pod hasłem
 ” Wirusoochrona”, którego organizatorem była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach.

Celem przeprowadzenia akcji było wzmocnienie działań przeciwepidemicznych oraz przypomnienie dzieciom zasad higieny osobistej.
Uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu profilaktyki rozprzestrzeniania się chorób zakaźnym przenoszonych drogą kropelkową, ze szczególnym naciskiem na zapobieganie zachorowania na koronawirusa i grypę.

W trakcie trwania programu uczniowie projektowali własny plakat i maseczki higieniczne oraz brali udział w zabawie rozwijającej spostrzegawczość: „Co ukryło się w kapeluszu”.