3. Szkolny świąteczny konkurs plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa”.

Szkolny świąteczny konkurs plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa”.

Cele:

1. Rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej.
  2. Kształtowanie wrażliwości estetycznej.
  3. Rozwijanie inwencji twórczej uczniów poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych – ciekawe materiały, różne techniki.

Zachęcamy do wykonania pracy przestrzennej z użyciem różnorodnych materiałów: kartoniki, tekturki, tekturowe rolki, plastelina, wycięte elementy z kartek świątecznych, skrawki tkanin, oraz materiałów naturalnych: siano, mech, kora itp…

Konkurs skierowany jest do uczniów naszej szkoły. Uczniowie uczący się zdalnie wykonują pracę indywidualnie (zachęcamy aby pracę wykonać rodzinnie).

Uczniowie uczący się stacjonarnie wykonują prace klasowe.

Prace należy wykonać do 16 grudnia.

Uczniowie z nauczaniem zdalnym przesyłają zdjęcia prac do 16 grudnia 2020, mogą być poproszeni w późniejszym terminie, o dostarczenie pracy do szkoły.

Wychowawcy klas uczących się stacjonarnie przekazują prace organizatorom.

Uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy pamiątkowe. Zdjęcia prac zostaną opublikowane na stronie internetowej a w roku 2021 zdjęcia prac zostaną wykorzystane do stworzenia kartek świątecznych w naszej szkole. W razie możliwości zostanie zorganizowana wystawa pokonkursowa.
Przewidziane są również ciekawe nagrody rzeczowe dla zwycięzców.

Dla uczniów uczących się zdalnie kontakt z organizatorami konkursu w ramach zajęć plastyki i informatyki na SKYPE.

Zdjęcie bombek i szopki bożonarodzeniowej, napis szkolny konkurs plastyczny

Mirosława Stawiarska, Katarzyna Sacawa