1. Strona główna
 2. Aktualności
 3. Koronawirus – ważna informacja dla Rodziców i Opiekunów!

Szanowni Państwo Rodzice, Opiekunowie uczniów!

Uprzejmie informuję, że zgodne z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej:

 • Zostały w szkole przeprowadzone rozmowy z uczniami na temat przestrzegania podstawowych zasad higieny, w tym np. częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania;

 • W widocznym miejscu w szkole zostały wywieszone instrukcje dotyczącą mycia rąk oraz inne zasady dotyczące higieny osobistej;

 • Apeluję, by nie posyłali Państwo przeziębionych i chorych dzieci do szkoły, w szczególności chodzi o uczniów, którzy maja katar, kaszel lub gorączkę,
 • Mogę Państwa zapewnić, że do szkoły lub placówki nie przychodzą chorzy nauczyciele i inni pracownicy;

 • Jednocześnie informuję, że jeśli uczeń nie miał kontaktu z osobą chorą, nie ma powodu do obaw;

 • Nie organizujemy wycieczek, wyjść do kina, teatru itp.

 • Bardzo proszę rodziców lub opiekunów, którego dziecko / lub ktoś z najbliższego otoczenia/ wróciło /wrócił/ z terenów występowania koronawirusa i ma objawy grypopodobne, aby bezzwłocznie powiadomił najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną, zgłosił się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego;

 • Powiadamiam rodziców lub opiekunów dziecka do 8. roku życia, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia żłobka, przedszkola lub szkoły należy mu się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368);

 • Na bieżąco będziemy na stronie internetowej szkoły przekazywać komunikaty publikowane na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej. Podaję kontakt do najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
  w Tychach
  ul.Budowlanych131
  43-100 Tychy

Tel. 32 2275247 tel. alarmowy 512370717

 • Apeluję o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl.

W przypadku dodatkowych wątpliwości można dzwonić na infolinię Ministerstwa Zdrowia – tel. 800 190 590 (czynna całodobowo).

Polecam również stronę internetową:

https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie