1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Bawcie się z nami – waszymi rówieśnikami
23.11.2022 roku w naszej szkole miało miejsce wydarzenie o charakterze sportowym pt. „Bawcie się z nami – waszymi rówieśnikami”. W związku ze zbliżającymi się Andrzejkami odbyła się również zabawa oraz wróżby andrzejkowe. Nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności podczas pokazów tanecznych. Rozgrywki sportowe w formie sztafety zakończyły się wręczeniem medali oraz nagród. Mieliśmy przyjemność gościć paraolimpijczyka Wawrzyńca Latusa oraz wokalistkę Beathris. Odwiedzili nas także uczniowie Zespołu Szkół nr 1 Specjalnych w Borowej Wsi oraz delegacja z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mikołowie
Naszymi gośćmi specjalnymi byli:

Beata Jastrzębska to kobieta o wielu talentach i pasjach. Beathris nie tylko pięknie śpiewa, ale również fantastycznie fotografuje i zajmuje się makijażem. W przeszłości była też zawodową tancerką, odnoszącą sukcesy przede wszystkim w tańcach latynoamerykańskich oraz modelką. Można ją także podziwiać jako ambasadorkę marek L’attore i Mariko Design.

Wawrzyniec Latus to czynny zawodnik w klasie mistrzowskiej światowej rangi zajmujący się sportami siłowymi.
Zajął I miejsce na Mistrzostwach Europy Niepełnosprawnych w wyciskaniu sztangi 24.09.2022 w kategorii OPEN do 88kg, wyciskając 195kg. 8 kwietnia 2014 roku zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Świata w podnoszeniu ciężarów federacji IPC w Dubaju w kategorii do 80 kg. Udało mu się wycisnąć sztangę ważącą 197 kg, czym ustanowił rekord Europy.

Więcej o nich możecie przeczytać na stronach: